Bendriesiems klausimams

Gintarė Gurskaitė ’15

Nuo 2016 metų studijuoja mediciną Lietuvos sveikatos mokslų Universitete. Prieš tai metus laiko mokėsi akušerijos programoje.

Galėtų padėti ir patarti tiems, kurie norėtų daugiau sužinoti apie sveikatos mokslų, ypač medicinos, studijas, stojimą į universitetą ir kaip neprarasti optimizmo ir ką daryti jei nepavyksta įstoti į norimą programą iš pirmo karto.


Ieva Šukytė ’15

Trečio kurso psichologijos studentė Vilniaus universitete. Nors mokykloje mylėjo matematiką, studijuoti pasirinko socialinius mokslus ir dar kurį laiką aiškinosi, kuo skiriasi psichologija nuo filosofijos. Be studijų dar savanoriauja, aktyviai veikia studentų atstovybėje, ir dirba, tad gali padėti planuojant savo užimtumą.

Ieva mielai pasidalins žiniomis ir patirtimi apie studijas Vilniaus universitete ir nuo ryto iki vakaro leidžiamas dienas Vilniaus centre.

 


Mindaugas Jankauskas

 


Vidmantė Visockaitė ’13

Baigė molekulinės biologijos studijas Vilniaus Universitete, po studijų pusmetį stažavosi Robert Koch institute Berlyne, Vokietijoje, šiuo metu studijuoja molekulinės biologijos magistrą Lund universitete, Švedijoje.

Moksleiviams galėtų patarti studijų Lietuvoje, Vokietijoje ar Švedijoje klausimais. Taip pat pasidalinti gamtos mokslų studijų įdomybėmis, CV, motyvacinio laiško rašymo subtilybėmis, patarti dėl praktikos galimybių Lietuvoje ar užsienyje bei padiakutuoti kitais gyvenimiškais ar bendraisiais klausimais.


Otilija Tolušytė ’18

Studijuoja Ispanų filologiją Vilniaus universitete. Atliko trumpalaikę EVS savanorystę Associació Alba de Tàrrega.

Ji mielai pasidalintų patirtimi su moksleiviais, norinčiais sužinoti apie filologijos studijas arba tarptautinę savanorystę.


Rosvita Čekanauskaitė ’18

Studijuoja Reklamos vadybą Vilniaus verslo vadybos kolegijoje (VIKO). Rinkdamasi bakalauro studijas svarstė tarp marketingo ir kūrybinių industrijų studijų Lietuvoje.

Ji mielai pasidalintų savo patirtimi, kodėl nusprendė rinktis būtent reklamos vadybą, papasakotų apie Vilniaus kolegijos veiklą bei kolegijos suteikiamas galimybės, nes yra Vilniaus kolegijos Studentų atstovybės (SA) laisvalaikio komiteto laisvoji narė.


Augustė Mačiulytė ’17

Studijuoja skrydžių valdymą Vilniaus Gedimino technikos universitete. Gali konsultuoti visais su įstojimu į aviacijos sritį šiame universitete kylančiais klausimais, papasakoti apie stojamuosius egzaminus. Taip pat patarti, kurią specialybę pasirinkti, jei svarstai apie aviacijos studijas.

Papasakos apie laisvus metus po mokyklos baigimo ir kaip nenustoti siekti savo tikslo net tada, kai atrodo, jog tas tikslas nebepasiekiamas. Pagelbės ne tik norintiems savo gyvenimą sieti su aviacija, tačiau ir visiems, kuriems trūksta motyvacijos einant keliu dėl savo svajonės.


Emilija Gabnytė ’18

Studijuoja ekonometriją Vilniaus universitete. Rinkdamasi bakalauro studijas svarstė tarp matematikos ir biologijos mokslų.

Galėtų atsakyti į bendrus klausimus, papasakoti apie mokyklos ir universiteto skirtumus ir patarti, kaip jam tinkamiau pasiruoši. Emilija padėtų spręsti iškilusius sunkumus atliekant užduotis mokykloje.

 


Ineta Aleknavičiūtė ’18

Studijuoja Politikos mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Rinkdamasi studijas domėjosi įvairiomis socialinių mokslų programomis, tad galėtų padėti moksleiviams, kuriuos domina būtent ši mokslų sritis.

Ineta galėtų padėti moksleiviams, kurie yra aktyvūs visuomeniniame gyvenime, domisi politika ir/ar kultūra, istorija. Be to, mielai padėtų surasti atsakymus ir į kasdienius klausimus.


Viktorija Folk ’00

Yra baigusi biochemijos bakalaurą Vilniaus Univeristete ir biochemijos magistrą Oksfordo Universitete. Yra įkūrusi savo verslą, turi darbo patirties privačiame ir viešajame sektoriuose, gyveno Italijoje, Didžiojoje Britanijoje,o šiuo metu gyvena Vokietijoje.

Norėtų padėti mokiniams, kurie sieja savo ateitį kurioje nors iš jos išvardintų šalių bei siekiančių studijuoti tiksliuosius, gamtos mokslus ar verslą.


Aušra Starkuvienė ’01

Yra baigusi organizacinės psichologijos magistro studijas VDU. Yra dirbusi personalo atrankų kompanijoje, šiuo metu dirba personalo vadove.

Galėtų pagelbėti su apsisprendimu ar verta rinktis tokias studijas, kaip sunku/lengva susirasti darbą baigus studijas, ko reikia norint dirbti pagal pasirinktą specialybę.


Miglė Mataitytė ’15

Studijuoja Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje, tarptautinius santykius, 3-iame kurse.

Mielai pasidalintų patirtimi kariuomenėje bei tarptautinių santykių srityje.

Galėtų pagelbėti su apsisprendimu ar verta rinktis tokias studijas, kaip sunku/lengva susirasti darbą baigus studijas, ko reikia norint dirbti pagal pasirinktą specialybę.


Justas Svirelis ’12

Šiuo metu studijuoja doktorantūrą (Bioscience) Chalmers University of Technology, Gotenburge, Švedijoje. Studijavo bakalauro studijas (Nanotechnologijos ir medžiagotyros) Vilniaus universitete, o magistro (Nanobiotechnologijos) – Aalborge (Danija) ir Vienoje (Austrija).

Gali patarti įvairiais klausimais tiek susijusiais su studijomis užsienyje, Lietuvoje, studentinėmis veiklomis bei sunkumais, su kuriais tenka susidurti studijuojant įvairiose aplinkose. Taip pat gali padėti mokiniams, kurie susiduria su problemomis skirtingose disciplinose – fizikoje, matematikoje, chemijoje ar biologijoje.


Rimvydas Karoblis ’93

Baigė KTU Mechaniką, Vadybą ir ISM Finansus.

Galėtų pasidalinti nuomone dėl naujų technologijų, verslo klausimais.


Uršulė Vilytė ’17

Šiuo metu studijuoja Psichologiją Vilniaus universitete, antrame kurse. Taip pat ji aktyviai dalyvauja Vilniaus universiteto Studentų atstovybės veikloje kaip informacinės srities koordinatorė Filosofijos fakultete.

Ji moksleiviams gali suteikti informacijos apie psichologijos studijas ir kitas studijų programas, esančias Filosofijos fakultete, bei atsakyti į bendruosius klausimus apie studijas.


Milda Masilionytė ’11

B

Baigė matematikos ir verslo ekonomikos bakalauro studijas Glazgo universitete (University of Glasgow, Jungtinė Karalystė) ir duomenų analitikos ir optimizavimo magistro studijas Edinburgo universitete (University of Edinburgh, Jungtinė Karalystė). Šiuo metu Milda gyvena Škotijoje ir dirba kredito rizikos modeliavimo analitike telekomunikacijų įmonėje Three.

Milda galėtų patarti mokiniams, galvojantiems apie matematikos, statistikos ar duomenų analitikos studijas, taip pat besidomintiems studijomis arba darbu Škotijoje.


Aurimas Mikalauskas ’02

Baigė verslo informacijos vadybą VU. Pradėjo dirbti dar 10 klasėje, besimokydamas JBG – diegdavo bevielį internetą panevėžiečiams bei prižiūrėdavau tiekėjo serverius, taip pat prižiūrėdavo vietinio radijo (AR) kompiuterines sistemas, vėliau Vilniuje dirbo kaip sistemų administratorius ir netrukus atrado savo tikrąją aistrą – sistemų optimizavimą. Šioje srityje pradirbo ~15 metų (iš pradžių Lietuvoje, vėliau 9 metus nuotoliniu būdu JAV kompanijoje). Pradirbęs IT sektoriuje bemaž 19 metų ir pasiekęs aukščiausių rezultatų, suprato, kad jo kaip duomenų architekto misija baigėsi ir visiškai pakeitė savo gyvenimo kryptį – įkūrė audioknygų leidybos įmonę Audioteka.lt, kuri išgyveno itin sunkią pradžią (ypač dėl to, kad jam reikėjo persimokyti, kad taptų vadovu ir verslininku – tą darė saviugdos pagalba), bet šiuo metu kompanijoje jau 4 darbuotojai ir paskutinius 3 metus kasmet paauga po 120-130%.

Kokiais klausimais galėtų patarti moksleiviams? Galėtų padėti patikėti, kad pasirinkimas, kurį jiems reikia padaryti 12 klasėje (kur studijuoti?) nėra gyvybės ir mirties klausimas, taip pat mano, kad galėtų padėti jau dabar atrasti, ką jie iš tiesų turėtų daryti gyvenime ir padėti atrasti būdų tą daryti jau dabar, nelaukiant 15 metų kol pabaigs visus įmanomus mokslus.


Karolis Vyčius ’14

Šiuo metu turi savo technologijų kompaniją. Prieš tai dirbo programuotoju/team lead’u Trafi bei Adform įmonėse. Padeda informatikos olimpiadų dalyviams ruoštis olimpiadoms, savanoriauja mokydamas vaikų namų auklėtinius informatikos, fizikos, matematikos bei laisvalaikiu backpack’ina.

Karolis mielai pasidalintų patirtimi su moksleiviais, norinčiais sužinoti daugiau apie programavimą, startupus, norintiems kurti savo technologijų verslus ar po mokyklos turėti gap year’ą.


Emilija Putauskaitė ’15

Šiuo metu rašo baigiamąjį darbą, studijuoja Vilniaus kolegijoje, Menų ir kūrybinių technologijų fakultete, Mados technologijas ir verslą. Taip pat dirba APB Apranga Pirkimų skyriuje. Jos kelias APB Aprangoje prasidėjo nuo praktikantės pozicijos ir gana greitai gavo darbo pasiūlymą.

Darbe ir studijose sužinojo daug vertingų dalykų, tad mielai galėtųu tuo pasidalinti su nuostabiausios mokyklos mokiniais.


Beatričė Rutkauskaitė ’17

Studijuoja japonologiją Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute, yra antrame kurse. Dalyvauja universiteto muziejaus savanoriškoje veikloje.

Gali patarti tiems, kas galvoja rinktis studijas susietas su kalba ar kultūra (nebūtinai Azijos) bei papasakoti apie gyvenimo Vilniuje ypatumus.


Lukas Noreika ’17

Studijuoja Multimedijų dizainą Vilniaus Technologijų ir Dizaino Kolegijoje, antrame kurse, Audiovizualinio montažo specializaciją.

Gali konkrečiai pakalbėti apie kolegiją arba bendrai menų sritį ir kam reiktu ruoštis stojant.


Agnė Šileikaitė ’10

Agnė baigė Politikos ir Tarptautinių santykių bakalauro studijas Bath universitete, Anglijoje, o po to tęsė magistro studijas Leideno universitete, Nyderlanduose. Studijų metu stažavosi Indijoje, Nyderlanduose ir Belgijoje ir laikinai dirbo NATO. Šiuo metu Agnė dirba su finansinių nusikaltimų tyrimais ir kibernetine sauga privačiame sektoriuje.

Agnė galėtų patarti moksleiviams, besidomintiems studijomis Anglijoje ar Nyderlanduose, ir besidomintiems politikos mokslais, ypač (kibernetiniu) saugumu, gynyba ir finansiniais nusikaltimais.

Gali konkrečiai pakalbėti apie kolegiją arba bendrai menų sritį ir kam reiktu ruoštis stojant.